Share page: 

Math Relays (Yates Aud)
Pittsburg State University Math Relays Top Scores

Past Relay Results: 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

Back to Math Relays homepage / Math Department


 

2009 Math Relays Results
Click on grade level or event to see results

10th Grade Events

11th Grade Events

12th Grade Events

Team Events



10th Grade Events


Algebraic Equations and Inequalities

Large School
  1. Gladfetter,Washburn Rural
  2. Goodwin,Shawnee Mission South
  3. Tran,Shawnee Mission South
  4. Winter,Olathe South
  5. Tyshlek,Olathe North
  6. Sundell,Olathe Northwest
  7. Huang,Washburn Rural
  8. Iyer,Olathe South
  9. Webster,Derby
  10. Gandhi,Olathe South
  11. Kruger,Olathe North
  12. Elliott,Pittsburg
Small School
  1. Johnson, Wichita Independent
  2. Gurney, Wichita Collegiate
  3. Ku, Wichita Collegiate
  4. Eklund, Wichita Independent
  5. Hoose, Parsons
  6. Dea, Wellsville
  7. Rooks, Ft. Scott
  8. Gangadhar, Wichita Independent
  9. Journot, Labette County
  10. Sutterby, Uniontown
Back to Top

Algebraic Simplifications

Large School
  1. Zhu, Blue Valley
  2. Tang, Olathe South
  3. Huang, Washburn
  4. Ho, Blue Valley
  5. Henriquez, Topeka
  6. Washington, Park Hill
  7. Tyshlek, Olathe North
  8. Cornejo, Olathe Northwest
  9. Sundell, Olathe Northwest
  10. Patel, Olathe Northwest
  11. Hall, Derby
  12. Kruger, Olathe North
Small School
  1. Ku, Collegiate
  2. Kota, Wichita Independent
  3. McCoy, Wichita Independent
  4. Gurney, Collegiate
  5. Wuerflein, Kremlin
  6. Snesrud, Iola
  7. Dunne, Wichita Independent
  8. Vincent, Uniontown
  9. Rooks, Ft. Scott
  10. Beerhower, Baldwin
  11. Moore, Wellsville
  12. Dea, Wellsville
Back to Top

Algebraic Word Problems

Large School
  1. Mami, Blue Valley
  2. Aubin - Derby
  3. Marni, Blue Valley
  4. Goodwin, Shawnee Mission South
  5. Gladfelter, Washburn Rural
  6. Herd, Turner
  7. Lee, Olathe Northwest
  8. Collazo, Topeka
  9. Peterson, Washburn Rural
  10. Johnson, Pittsburg
  11. Lynch, Olathe South
Small School
  1. Johnson, Wichita Independent
  2. Eklund, Wichita Independent
  3. Soden, Baldwin
  4. Dyke, Chanute
  5. Schnake, Augusta
  6. Robins, Circle
  7. Journot, Labette
  8. Booth, Stockton
  9. Ericson, Uniontown
Back to Top

Computational Mathematics

Large School
  1. Collazo, Topeka
  2. Zhu, Blue Valley
  3. Sundell, Olathe Northwest
  4. Rosch, Derby
  5. Cornejo, Olathe Northwest
  6. Kindig, Olathe South
  7. Beyer, Olathe South
  8. Urmanov, Park Hill
  9. Johnson, Pittsburg
  10. Eichhorn, Pittsburg
Small School
  1. Kota, Wichita Independent
  2. McCoy, Wichita Independent
  3. Dugan, Circle
  4. Dyke, Chanute
  5. Freeze, Stockton
  6. Stich, Chanute
  7. Schwake, Augusta
  8. Ashbascher, Girard
  9. Rubins, Circle
  10. Rannebaum, Circle
Back to Top

Geometry

Large School
  1. Goodwin, Shawnee Mission South
  2. Xu, Blue Valley
  3. Gladfelter, Washburn
  4. Tang, Olathe South
  5. Dasaraju, Washburn
  6. Meier, Olathe Northwest
  7. Eichhorn, Pittsburg
  8. Brisendine, Shawnee Mission Northwest
  9. Marni, Blue Valley
  10. Retz, Blue Valley
  11. Lynch, Olathe South
  12. Beyer, Olathe South
Small School
  1. Vayda, Wichita Independent
  2. Horns, Iola
  3. Parker, Wichita Independent
  4. Daneshi, Wichita Independent
  5. Holmes, Chanute
  6. Chosa, Augusta
  7. Rooks, Ft. Scott
  8. Shaw, Golden City
  9. Case, Adrian
Back toTop

Graphing

Large School
  1. Iyer, Olathe South
  2. Johnson, Pittsburg
  3. Henriquez, THS
  4. Ho, Blue Valley
  5. Cornejo, Olathe Northwest
  6. Tang, Olathe South
  7. Gandhi, Olathe South
  8. Ritz, Blue Valley
  9. Book, Pittsburg
  10. Isabella, Turner
Small School
  1. Pierson, Wichita Independent
  2. Kota, Wichita Independent
  3. Gurney, Collegiate
  4. Neires, Marmaton
  5. Holne, Iola
  6. Wesley, Stockton
  7. Carter, Covenant
  8. Robinson, Wichita Independent
  9. Schafer, Ft. Scott Christian
  10. Hilderbrand, Labette County
  11. Reynolds, Labette County
  12. Hoose, Parsons
Back to Top

Potpourri

Large School
  1. Henriqueny - Topeka
  2. Lee, Olathe Northwest
  3. Ho, Blue Valley
  4. Collazon, Topeka
  5. Xu, Blue Valley
  6. Brisendine, Shawnee Mission North
  7. Tyshlek, Olathe North
  8. Huang, Washburn
  9. Kruger, Olathe North
  10. Sheppard, Pittsbur
Small School
  1. Templon, Wichita Independent
  2. McCoy, Wichita Independent
  3. Heath, Baldwin
  4. Severson, Circle
  5. Ashbacher, Girard
  6. Smith, St. Paul
  7. Freeze, Stockton
  8. Ports, Chanute
  9. Wuerflein, Kremlin
  10. Barrett, Uniontown
  11. Beerbauer, Uniontown
  12. Garigadhar, Ind. School
Back to Top

Programming

Large School
  1. Marni, Blue Valley
  2. Brawn, Turner
  3. Howard, Turner
Small School
  1. Templon, Wichita Independent
  2. Joden, Baldwin
  3. Anderson, Wichita Independent
  4. Hudspeth, Girard
  5. Tinsley, Uniontown
  6. Bruce, Circle
  7. Dunne, Wichita Independent
  8. Frankenberry, Circle
Back to Top


11th Grade Events


Algebraic Equations and Inequalities

Large School
  1. Laungwattana, Olathe South
  2. Thyagarajan, Shawnee Mission South
  3. Davis, Washburn
  4. Bell, Washburn
  5. Gummtngar, Turner
  6. Hansen, Blue Valley
  7. Snodgrass, Park Hill
  8. Subramanyan, Shawnee Mission South
  9. Fehr, Olathe North
  10. Pruitt, Shawnee Mission North
  11. Erwin, Pittsburg
  12. McArdle, Shawnee Mission West
Small School
  1. Maltnovic, Wichita Independent
  2. Kim, Girard
  3. Davis, Wichita Independent
  4. Smith, Uniontown
  5. Reeves, Lebo
  6. Witsan, Girard
  7. Flood, St. Mary
  8. Bradshaw, St. Paul
  9. Sexton, Labette County
  10. Ehr, Chanute
  11. Gregg, Adrian
  12. Bauer, Girard
Back to Top

Algebraic Simplifications

Large School
  1. Laungwattanawanich, Olathe South
  2. Listhartke, Park Hill
  3. Christensen, Washburn
  4. Thyagarajan, Shawnee Mission South
  5. Hans, Olathe North
  6. Subramanyam, Shawnee Mission South
  7. Hansen, Blue Valley
  8. Srouth, Derby
  9. Davis, Washburn
  10. Hou, Shawnee Mission West
  11. Wade, Pittsburg
Small School
  1. Nagireddy, Wichita Independent
  2. Kim, Girard
  3. Nguyen, Wichita Collegiate
  4. Schaaf, Uniontown
  5. Lee, Wichita Collegiate
  6. Sercer, Ft. Scott
  7. Davis, Wichita Independent
  8. Pierson, Wichita Independent
Back to Top

Analytic Geometry

Large School
  1. Liu - Pittsburg
  2. Desai, Turner
  3. Barajas, Turner
  4. Clark, Pittsburg
  5. McKinley, Turner
  6. Brace, Topeka
  7. Pritchard, Derby
  8. Hockenberry, Derby
Small School
  1. Werner, Wichita Independent
  2. Eklund, Wichita Independent
  3. Hutchison, Chanute
  4. Seo, Collegiate
  5. Kim, Girard
  6. Bradshaw, St. Paul
  7. Burden, Circle
  8. Holden, Wichita Collegiate
  9. Schafer, Ft. Scott Christian
  10. Green, Collegiate
  11. Stanley, Uniontown
  12. Flood, St. Mary
Back to Top

Computational Mathematics

Large School
  1. Laungwattam, Olathe South
  2. Erickson, Olathe South
  3. Snodgrass, Park Hill
  4. Listhartke, Park Hill
  5. Raibble, Shawnee Mission East
  6. Clayton, Shawnee Mission West
  7. Crane, Shawnee Mission East
  8. Han, Washburn Rural
  9. Keller, Shawnee Mission West
  10. Sandhin, Shawnee Mission West
  11. Miller, PHS
Small School
  1. Nagireddy, Wichita Independent
  2. Parker, Wichita Independent
  3. Werner, St. Mary
  4. Malinovic, Wichita Independent
  5. Bradshaw, St. Paul
  6. Carroll, Adrian
  7. Freiber, St. Paul
  8. Swigart, Frontenac
  9. Jones, Frontenac
  10. Tholen, Ft. Scott
Back to Top

Functions

Large School
  1. Erickson, Olathe South
  2. Yu, Blue Valley
  3. Eschliman, Olathe South
  4. St. Aubin, Derby
  5. Davis, Washburn
  6. Crandall, Topeka
  7. Keller, Shawnee Mission West
  8. Roche, Blue Valley
Small School
  1. Kumar, Wichita Independent
  2. Davis, Wichita Independent
  3. Hocker, Drexel
  4. Ku, Collegiate
  5. Burnick, Girard
  6. Meeth, Wichita Independent
  7. Wilson, Girard
  8. Chilcoat, McLouth
  9. Stuckey, St. Mary
  10. Rathbun, Uniontown
Back to Top

Geometry

Large School
  1. Pritchard - Derby
  2. Bell, Washburn
  3. Raibble, Shawnee Mission East
  4. Cook, Olathe South
  5. Davis, Blue Valley
  6. Hashman, Pittsburg
  7. Ramos, Blue Valley
  8. Crane, Shawnee Mission East
  9. Thyagarajan, Shawnee Mission South
  10. Lawrence, Park Hill
  11. Casper, Seaman
  12. Perry, Park Hill
Small School
  1. Ramos, Chanute
  2. Terlip, St. Paul
  3. Smith, Adrian
  4. Koser, Labette County
  5. Lee, Collegiate
  6. Stahlmer, Augusta
  7. Noblett, Stockton
  8. Trotnic, Labette County
  9. Tholen, Ft. Scott
  10. Bonner, Frontenac
  11. Nguyen, Collegiate
Back to Top

Graphing

Large School
  1. Erickson, Olathe South
  2. Waddle, Olathe South
  3. Stotler, Pittsburg
  4. Peterson, Shawnee North
  5. Haghnagender, Shawnee Mission West
  6. Aubin, Derby
  7. Stephens, Pittsburg
  8. Roselli, Blue Valley
  9. Davis, Blue Valley
  10. Zaharopoulos, Shawnee Mission West
  11. Humphreys, Shawnee Mission West
Small School
  1. Lallemand - Girard
  2. Nagireddy, Wichita Independent
  3. Lloyd, Kremlin
  4. Pearce, Labette County
  5. Cox, Chanute
  6. Schaaf, Uniontown
  7. Borden, Augusta
  8. Egelston, Kremlin
  9. Ellis, Wichita Collegiate
  10. Hansen, Ft. Scott Christian
Back to Top

Potpourri

Large School
  1. Petersen, Shawnee Mission North
  2. Eschliman, Olathe South
  3. Bell, Washburn
  4. Keller, Shawnee Mission West
  5. Fehn, Olathe North
  6. Hans, Olathe North
  7. Valdez, Turner
  8. Han, Washburn
  9. Tunks, Olathe North
  10. Sandhee, Shawnee Mission West
  11. Grotheer, Pittsburg
Small School
  1. Huff, Circle
  2. Burden, Circle
  3. Steinberger, Wichita Independent
  4. Malinonic, Wichita Independent
  5. Hill, Ballard
  6. Marshall, Chanute
  7. Cox, Chanute
  8. Hutchison, Chanute
  9. Stuckey, St. Mary
  10. Jones, Ballard
  11. Richard, Circle
  12. Stanley, Uniontown
Back to Top

Programming

Large School
  1. Roselli, Blue Valley
  2. Karawyer, PHS
  3. Stahl, Turner
  4. Shelley, PHS
  5. Hale, Olathe North
Small School
  1. Lamoreux, Baldwin
  2. Ellis, Collegiate
  3. Liu, Wichita Independent
  4. Robinson, Wichita Independent
  5. Hansen, Ft. Scott Christian
  6. Plummer, Circle
  7. Wise, Wichita Independent
  8. Egbert, Girard
  9. Abati, Girard
  10. Burnick, Girard
Back to Top

Trigonometry

Large School
  1. Listhartke, Park Hill
  2. Desai, Turner
  3. Davis, Blue Valley
  4. Cook, Olathe South
  5. Strouth, Derby
  6. Zhu, Blue Valley
  7. Tran, Olathe Northwest
  8. Christensen, Washburn
  9. Casper, Seaman
  10. Eschliman, Olathe South
Small School
  1. Peavce, Labette County
  2. Kumar, Wichita Independent
  3. Hocker, Drexel
  4. Steinberger, Wichita Independent
  5. Marshall, Chanute
  6. Borden, Augusta
  7. Sommer, Baldwin
  8. Seo, Collegiate
  9. Jack, St. Mary
Back to Top


12th Grade Events


Algebraic Equations and Inequalities

Large School
  1. Jackson - Seaman
  2. Smith, Shawnee Mission West
  3. Patel, Olathe North
  4. Altwies, Olathe South
  5. Naylor, Shawnee Mission South
  6. Sheppard, Shawnee Mission North
  7. Lai, Derby
  8. Volner, Olathe North
  9. Shavlik, Derby
  10. Wayant, Seaman
Small School
  1. Aikins, Uniontown
  2. Perovich, Wichita Independent
  3. Grider, Wichita Collegiate
  4. Lee, Wichita Collegiate
  5. Smith, Augusta
  6. Mandelbaum, Wichita Independent
  7. Hurst, Wichita Independent
  8. Bechard, McLouth
  9. Regier, Augusta
  10. Nguyen, Wichita Collegiate
Back to Top

Algebraic Simplifications

Large School
  1. Altwies, Olathe South
  2. Burwinkle, Shawnee Mission South
  3. Naylor, Shawnee Mission South
  4. Patel, Olathe North
  5. Yu, Blue Valley
  6. Reilly, Shawnee Mission West
  7. Iliescu, Shawnee Mission North
  8. Vestal, Shawnee Mission West
  9. Kliewer, Shawnee Mission West
  10. Christensen, Seaman
Small School
  1. Chung - Collegiate
  2. Kuta, Wichita Independent
  3. Pollmann, Circle
  4. Beahard, McLouth
  5. Patton, Wichita Independent
  6. Cornwell, Wichita Independent
  7. Lee, Collegiate
  8. Verga, St. Mary’s/Colgan
  9. Knudson, Wellsville
  10. Krysztof, Baldwin
  11. Williams, Girard
  12. Johnson, Uniontown
Back to Top

Analysis

Large School
  1. Ismert, Pittsburg
  2. Desai, Turner
  3. Pritchard, Derby
  4. Yu, Blue Valley
  5. Wood, Derby
  6. Roselli, Blue Valley
  7. Fuller, Shawnee Mission West
  8. Compton, Derby
  9. Gerlach, Topeka
  10. Sheth, Park Hill
  11. Hensel, Park Hill
Small School
  1. Chung, Wichita Collegiate
  2. Perovich, Wichita Independent
  3. Hefley, Wichita Independent
  4. Aspegren, Wichita Independent
  5. Martin, Chanute
  6. LaRue, Chanute
  7. Bridgewater, St. Mary
  8. Lakin, Kremlin
  9. Hudson, St. Mary
  10. Williams, Girard
  11. Sansom, Baldwin
Back to Top

Analytic Geometry

Large School
  1. Fuller, Shawnee Mission West
  2. Edwards, Shawnee Mission West
  3. McArdie, Shawnee Mission West
  4. Tessan, Shawnee Mission North
  5. Penner, Pittsburg
  6. Davis, Derby
  7. Apollo, Derby
  8. White, Pittsburg
  9. Hall, Derby
Small School
  1. Templon, Wichita Independent
  2. Kim, Collegiate
  3. LaRue, Chanute
  4. Pollmann, Circle
  5. Malone, Wichita Independent
  6. Seaf, Chanute
  7. Rotenus, Chanute
  8. Snow, Frontenac
  9. Pira, Parsons
  10. Rommelfanger, Baldwin
  11. Stanfort, Warsaw
  12. Geltier, Frontenac
  13. Smalley, Frontenac
Back to Top

Computational Mathematics

Large School
  1. Williams, Topeka
  2. Zimmerman, Derby
  3. Bell, Pittsburg
  4. Jackson, Seaman
  5. Collver, Pittsburg
  6. Remy, Shawnee Mission North
  7. Ramsey, Olathe South
  8. Seabee, Shawnee Mission West
  9. Taul, Derby
  10. Jorgenson, Shawnee Mission North
Small School
  1. Eklund, Wichita Independent
  2. Werner, Wichita Independent
  3. McAllister, Wichita Independent
  4. Gonzalez, McLouth
  5. Smith, Augusta
  6. Sigler, Chanute
  7. Penner, Chanute
  8. Walters, Greenfield
  9. Cumpton, Adrian
  10. Newberry, St. Paul
Back to Top

Functions

Large School
  1. Hou, Shawnee Mission West
  2. Vonhausen, Park Hill
  3. Wayant, Seaman
  4. Edmonds, Park Hill
  5. Scobee, Shawnee Mission West
  6. Porterfield, Derby
  7. Hensel, Park Hill
  8. Crawford, Topeka
  9. Compton, Derby
  10. Kandah, Shawnee Mission West
  11. George - PHS
Small School
  1. Kota, Wichita Independent
  2. Aspegren, Wichita Independent
  3. La Rue, Chanute
  4. Roecker, Chanute
  5. Nitcher, Circle
  6. Holwick, McLouth
  7. Black, Frontenac
  8. Hudson, St. Mary
  9. Hurst, Wichita Independent
Back to Top

Geometry

Large School
  1. Kirchmeier, Park Hill
  2. Iliesen, Shawnee Mission North
  3. Burwinkle, Shawnee Mission South
  4. Naylor, Shawnee Mission South
  5. Davis, Derby
  6. Haghnigandar, Shawnee Mission West
  7. Cook, PHS
  8. Taul, Derby
  9. May, Blue Valley
  10. Barajas, Turner
Small School
  1. Parker, Wichita Independent
  2. Grider - Collegiate
  3. Aikins, Uniontown
  4. Sutterby, Uniontown
  5. Heflin, Wichita Independent
  6. Regier, Augusta
  7. Ziesenis, Frontenac
  8. Batson, Girard
  9. Ogran, Ft. Scott
  10. Werner, Wichita Independent
  11. Werdieton, Adrian
  12. Lin, Wichita Independent
Back to Top

Logic and Set Theory

Large School
  1. Tran - Pittsburg
  2. Shelley, Pittsburg
  3. Jorgenson, Shawnee Mission North
  4. Fuller, Shawnee Mission West
  5. Remy, Shawnee Mission North
  6. Kirchmeier, Park Hill
  7. Zaharopoulos, Shawnee Mission West
  8. Herr, Turner
  9. Sheth, Park Hill
  10. Edwards, Shawnee Mission West
Small School
  1. Werner, Wichita Independent
  2. Ellis, Collegiate
  3. Norman, Wichita Independent
  4. Ricketts, Adrian
  5. Schmichels, Uniontwon
  6. Anderson, Wichita Independent
  7. Plummer, Circle
  8. Jones, Marmaton Valley
  9. Zellner, Uniontown
  10. Beerbower, Uniontown
  11. Smart, Marmaton Valley
Back to Top

Marathon

Large School
  1. Nichols - Topeka
  2. Kist, Olathe Northwest
  3. Tran, PHS
  4. Burwinkle, Shawnee Mission South
  5. Wilson, Shawnee Mission South
  6. Chinal, Seaman
  7. Seth, Park Hill
  8. Bergnean, Olathe Northwest
  9. Wollin, Seaman
  10. Pritchard, Derby
Small School
  1. Chung, Collegiate
  2. Kota, Wichita Independent
  3. Parker, Wichita Independent
  4. Colgin, Marmaton Valley
  5. Becker, Marmaton Valley
  6. Orr, Chanute
  7. Thompson, NE Vernon
  8. McAtee, St. Paul
  9. Roberts, Baldwin
  10. Giefer, St. Paul
Back to Top

Number Theory

Large School
  1. Lutz - Derby
  2. Reilly, Shawnee Mission West
  3. Vestal, Shawnee Mission West
  4. Porterfield, Derby
  5. Kliewer, Shawnee Mission West
  6. Bernhardt, Pittsburg
  7. Western, Pittsburg
  8. Nance, Pittsburg
  9. Dennis, Park Hill
Small School
  1. Parker, Wichita Independent
  2. Johnson, Wichita Independent
  3. Harshie, Circle
  4. Huff, Circle
  5. Schnichels, Uniontown
  6. Hylton, Wichita Independent
  7. Wainwright, Adrian
  8. Ericson, Uniontown
  9. Beerbower, Uniontown
  10. Ortiz, Adrian
Back to Top

Potpourri

Large School
  1. Edmonds, Park Hill
  2. Kist, Olathe Northwest
  3. Patel, Olathe North
  4. Bergman, Olathe Northwest
  5. Smith, Shawnee Mission West
  6. Edwards, Shawnee Mission West
  7. Dittamo, Topeka
  8. Scobee, Shawnee Mission West
  9. Kirchmeier, Park Hill
  10. Sadovich, Olathe North
Small School
  1. Werner, Wichita Independent
  2. Mandelbaun, Wichita Independent
  3. Roberts, Chanute
  4. Parker, Wichita Independent
  5. Bechard, McLouth
  6. Terlip, St. Paul
  7. Wainwright, Adrian
  8. Thompson, NE Vernon
  9. Verga, St. Mary
  10. Ziesenig, Frontenac
  11. Serf, Chanute
Back to Top

Programming

Large School
  1. VonHausen, Park Hill
  2. Lei, Derby
  3. Edmonds, Park Hill
  4. Firestone, Turner
  5. Christensen, Seaman
  6. Clark, Olathe North
  7. Miles, Turner
  8. Vasquez, Turner
Small School
  1. Perovich, Wichita Independent
  2. Parker, Wichita Independent
  3. Harstine, Circle
  4. Severson, Circle
  5. Samy, Wichita Independent
  6. Shank, Uniontown
Back to Top

Probability and Statistics

Large School
  1. Bergman, Olathe Northwest
  2. Dittamo, Topeka
  3. Carpenter, Olathe South
  4. Wilbur, Olathe South
  5. Shavlik, Derby
  6. Christensen, Washburn
  7. Tran, Pittsburg
  8. Green, Turner
  9. Ramsay, Olathe South
  10. Tessan, Shawnee Mission North
Small School
  1. McAllister, Wichita Independent
  2. Yun, Collegiate
  3. Norman, Wichita Independent
  4. Saverson, Circle
  5. Eklund, Wichita Independent
  6. Query, Uniontown
  7. Ridge, Uniontown
  8. Plummer, Circle
  9. Mills, Uniontown
  10. Carter, St. Paul
  11. Callaway, Girard
  12. Aylward, Chanute
Back to Top

Trigonometry

Large School
  1. Reilly, Shawnee Mission West
  2. Vestal, Shawnee Mission West
  3. McFarland, Derby
  4. May, Blue Valley
  5. Miles, Turner
  6. Zimmerman, Derby
  7. Penner, Pittsburg
  8. Kliewer, Shawnee Mission West
  9. Nance, Pittsburg
  10. Vasquez, Turner
Small School
  1. Thompson, NE Vernon County
  2. Porden, Chanute
  3. Malissa Sansom, Baldwin
  4. Marianne Sansom, Baldwin
  5. Meins, St. Paul
  6. Roach, MVHS
  7. Hope, Labette County
  8. Lakin, Kremlin
  9. Cleveland, Labette County
  10. Norman, The Independent School
Back to Top


Team Events


Algebra Medley

Large School
  1. Shawnee Mission South
  2. Pittsburg
  3. Washburn
  4. Turner
  5. Shawnee Mission South
  6. Seaman
  7. Derby
  8. Shawnee Mission North
  9. Olathe Northwest
  10. Shawnee Mission West
Small School
  1. Uniontown
  2. Wichita Independent
  3. Drexel
  4. Adrian
  5. Augusta
  6. Ft. Scott Christian
  7. Baldwin
  8. Chanute
  9. Collegiate
  10. Covenant Harvest
  11. Circle
Back to Top

Algebraic Word Problems

Large School
  1. Pittsburg
  2. Shawnee Mission West
  3. Olathe South
  4. Olathe North
  5. Olathe Northwest
  6. Shawnee Mission North
  7. Blue Valley
  8. Topeka
  9. Turner
Small School
  1. Wichita Independent
  2. Circle
  3. Baldwin
  4. Chanute
  5. Collegiate
  6. Ft. Scott Christian
  7. Uniontown
  8. Augusta
  9. Crowder
  10. St. Paul
Back to Top

Calculator

Large School
  1. Shawnee Mission South
  2. Topeka
  3. Park Hill
  4. Olathe South
  5. Olathe Northwest
  6. Olathe North
  7. Turner
Small School
  1. Uniontown
  2. Collegiate
  3. Wichita Independent
  4. Chanute
  5. Circle
  6. Augusta
  7. McLouth
  8. Quapaw
  9. Adrian
  10. St. Paul
Back to Top

Geometry

Large School
  1. Shawee Mission North
  2. Olathe South
  3. Shawnee Mission West
  4. Washburn
  5. Pittsburg
  6. Topeka
Small School
  1. Wichita Independent
  2. Adrian
  3. Chanute
  4. Augusta
  5. Fort Scott
  6. Stockton
  7. Circle
  8. Warsaw
  9. Uniontown
  10. Ballard R-11
  11. Greenfield
Back to Top

Trigonometry

Large School
  1. Seaman
  2. Blue Valley
  3. Shawnee Mission West
  4. Topeka
  5. Derby
  6. Washburn
  7. Turner
  8. Pittsburg
Small School
  1. Wichita Independent
  2. Uniontown
  3. Wellsville
  4. Drexel
  5. Circle
  6. Ft. Scott
  7. Chanute
  8. Baldwin
  9. Kremlin
  10. St. Paul
  11. Ballard
Back to Top

Submit Math Relay questions, comments, and corrections

* is a required field


math relays